« חזרה לדף הבית | הודעות וזמנים לשבת פרשת נשא » | Fwd: הערב בתשע שיעור עם עפר בן צבי. הנושא רחצה בשב... » | לימוד הורים וילדים וקריאת עשרת הדיברות בשבועות בין... » | שיעורים לשבועות בגבעת שמואל ובאברהם יגל + ראש הגבע... » | ברוך דיין האמת - אביו של אורן כהן נפטר » | ברוך דיין האמת - אחותו של יואל יצחק נפטרה - הלוויה... » | הודעות וזמנים לשבת במדבר וחג השבועות » | היום יום רביעי - בשעה 21:00 שיעור עם הרב אבינדב בב... » | היום ומחר באברהם יגל - אימון יהודי, צורבא, שיעור מ... » | סגולה - תפילה לגידול והצלחת הילדים - תפילת השל"ה ה... » 

יום רביעי, יוני 03, 2015 

מכתב לקיץ לקהילה

הודעה שהועברה
מאת: אבינדב אבוקרט <avinadavab@gmail.com>
תאריך: 2 ביוני 2015 בשעה 20:50
נושא: מכתב לקיץ לקהילה


שלום לכל,

 

אנו עומדים בפתחה של עונת הקיץ לאחר סיומם של ימי העומר ובסופם-שיאם חג השבועות, בהם זכינו להתעלות רוחנית והתכנסות קהילתית. אין אנו מבקשים לנוח על זרי הדפנה או לשקוט על השמרים, הימים הגדולים שעברו עלינו רק נותנים בנו כוח להגביר חיילים לתורה ולתעודה. במהלך התקופה האחרונה אנו זוכים וחברים חדשים מצטרפים לקהילתנו, העיר מתפתחת ובתים חדשים נבנים בה, ואיתה גם קהילתנו ההולכת וגדלה ומרחיבה את השפעתה לכל רחבי העיר. הגידול הכמותי מלווה גם הוא בגידול איכותי ובהגברת הפעילות הקהילתית והרוחנית.

שני דברים אני מבקש להעלות על נס שני עניינים חשובים המלווים אותנו בימים אלו ומבקש ליידע אתכם בהם ולבקש את שיתוף הפעולה על מנת שיצליחו.

 

האחד, הוא בניית בית הכנסת ומשכן הקבע. ברוך ה', משפחות רבות השלימו את סכום התרומה שנקבע והן נכללות ברשימת המייסדים של בית הקבע של הקהילה. לצד זאת, כדאי שעוד משפחות יצטרפו גם הם לכלל הקהילה ויבטיחו לעצמם מקום של קבע לתפילה קהילתית. חוסר בתרומות נכבדות יביא למצב אחד ולתוצאה בלתי נמנעת - בית הכנסת של הקהילה יפסיק להתקיים!.

אני מבקש לחזור על ההנחיה ההלכתית שפרסמתי - במצב כזה, כל הוראת קבע או מתן צדקה לגורמים אחרים נדחים מפני העניין משום שהתרומה לבנין הקבע של בית הכנסת קודמת לכל חובה הלכתית אחרת למתן צדקה [ראה ערוך השולחן רמט כ ושו"ת שבט הלוי ט קצט]. כמו כן, ראוי מאוד להשתדל להתרים מכרים מהמשפחה או מהעסקים באמצעות הפרוספקטים שהודפסו לשימוש כל המתפללים.

 

ואחתום במילותיו של הפלא יועץ - "הדור אתם ראו, אם כך נאמר על בנין בית הכנסת, דאיכא צד מצוה לפאר את בית אלקינו, מה יענו ליום פקדה המוציאים הוצאות מרבות לבנין בתים גדולים וטובים, והחכמים נודדים ללחם".

 

השני, הוא שיעורי התורה שמתחדשים בשבתות הקיץ הבאות עלינו לטובה. אנו זוכים לייסד שני שיעורים חדשים - האחד לילדים בשעה 17:00 והשני להורים בשעה 18:00. השיעור לילדים נוסד בשל צורך להגביר את הדיוק והקריאה הנכונה של ילדינו בתפילה. באופן זה, נוכל לשתף את הילדים ביתר קלות בתפילות לכבוד המקום והציבור. השיעור השני בא להעמיק את העיון בפרקי שיר השירים הנאמרים בערבי שבתות ויש בהם מסרים חשובים לנו ולנשותינו.

זאת, במקביל לשיעור ישן וטוב של מר אפרים דז'בינסקי המרחיב את עיני הלומדים בסוגיות מרתקות בחייו ומלכותו של דוד המלך. שיעור שרבים מבני העיר מצפים לו ואין סיבה שבעלי הבית - בני הקהילה - לא יכבדו אותו בנוכחותם.

 

בשם ה' נעשה ונצליח, להגדיל תורה ולהאדירה

אוהבכם, הרב אבינדב אבוקרט.


--
הרב אבינדב אבוקרט
 קהילת "אברהם יגל"
 גבעת          שמואל

זמנים עבריים

תמונות מהווי הקהילה

ארכיב הודעות

טמקא najeho uutkv najeho